WARSZAWA
Warszawa, zniszczona w 80 procentach w 1945 r., jest teraz bardziej żywotna niż kiedykolwiek. Stolica Polski to jeden z najbardziej ekscytujących ośrodków w Europie Wschodniej. Malownicze stare miasto z siecią wąskich uliczek i kolorowym rynkiem kontrastuje z nowoczesnym centrum. Ludzie lubią tu spotykać się na kawę na świeżym powietrzu i oglądać malarzy i wszelkiego rodzaju innych twórców sztuki. Stare Miasto kończy się na Zamku Królewskim i zaczyna się Trakt Królewski, a ulica Nowy Świat to jeden z najpiękniejszych odcinków. Ci, którzy chcą uciec od zgiełku, mogą wybrać się na relaksujący spacer do Parku Łazienkowskiego, jednego z najpiękniejszych ogrodów w Europie, a każdy wieczór można zakończyć w jednej z licznych restauracji i barów mieście.
WARSZAWA I JEJ NOSTALGICZNA PRAGA
STARE MIASTO – ZAMEK KRÓLEWSKI – CENTRUM KONESER - CERKIEW MARII MAGDALENY- KATEDRA WARSZAWSKO - PRASKA WILANÓW - PARK ŁAZIENKOWSKI – KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE
Program wycieczki:
Dzień 1. 22.06. Wtorek Warszawa - Stare Miasto – Zamek Królewski
Wyjazd autokarem:
06:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
07:15 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP
Przejazd autokarem do Warszawy z przerwą śniadaniową. Spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszej części naszej stolicy: Stare Miasto stanowi zwarty zespół architektury z XVII i XVIII wieku, miejsce o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z okresu XIV – XVI stulecia, zachwycające kunsztem i budową o kształcie prostokąta, z kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek, to prawdziwa perła miasta, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO!.Następnie zwiedzimy Zamek Królewski - to w nim uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie. W dawnej siedzibie polskich władców oprócz apartamentów zobaczymy obrazy słynnego Rembrandta oraz płótna Canaletta. Zamek to obiekt również wpisany na listę UNESCO i jedna z najważniejszych wizytówek polskiej stolicy. Czas wolny.
Dzień 2. 23.06. Środa Centrum Koneser - Cerkiew Marii Magdaleny - Katedra Warszawsko – Praska - Wilanów
Przejazd do Centrum Koneser, które jest sercem odradzającej się warszawskiej Pragi, jednej z najbardziej magnetycznych dzielnic w Warszawie. Koneser powstał na terenie XIX fabryki wódki przywracając do życia zabytkowe budynki i tworząc tym samym nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Znajdziemy tu wyjątkowe muzea oraz wystawy, tętniące życiem targi, festiwale, kiermasze i inne wydarzenia kulturalne. Następnie przechodząc do Cerkwi Marii Magdaleny zobaczymy i poznamy historię Pomnika Kapeli Praskiej. Cerkiew - Katedra Metropolitalna pw. św. Marii Magdaleny jest przykładem architektury sakralnej w stylu bizantyjsko-rosyjskim i była to pierwsza cerkiew w Warszawie wzniesiona od początku w tym celu. Patronką świątyni została św. Maria Magdalena, której ikona została ofiarowana przez carycę Marię Aleksandrownę. Wnętrza ozdobiły freski rosyjskich artystów: Wasyla Wasiljewa i Romana Winogradowa. Katedra Warszawsko-Praska - od 1992 kościół jest katedrą diecezji warszawsko-praskiej. W 1997 uzyskał tytuł bazyliki mniejszej. W 1997 na frontowej elewacji umieszczono mozaiki: z postacią Chrystusa i herbem pierwszego biskupa warszawsko-praskiego Kazimierza Romaniuka, a w 1998 trzecią mozaikę z herbem Pragi według wzoru z 1648. Przejazd do Wilanowa i zwiedzanie Pałacu, który został wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Wincentego Locciego i jest uznany za pomnik historii. Wokół pałacu założono wspaniałe ogrody. Zwiedzając możemy natknąć się na wiele magicznych miejsc takich jak: neogotycki zameczek, altanka chińska oraz autentyczny grobowiec.
Dzień 3. 24.06. Czwartek Park Łazienkowski – Krakowskie Przedmieście – Trójmiasto
Muzeum Łazienki Królewskie to rozległy Park i ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury można swobodnie odpocząć. W jego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Następnie przejazd na Krakowskie Przedmieście, jest to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych ulic historycznej części Warszawy długa na odległość około jednego kilometra i jest ulubionym traktem spacerowym warszawiaków. Czas wolny.
W godzinach popołudniowych powrót do Trójmiasta i zakończenie wycieczki.
Cena obejmuje:
- przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
- 2 noclegi w hotelu (pokoje dwuosobowe)
- wyżywienie 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
- poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
- opiekę pilota - ATS Service
- ubezpieczenie NNW
Cena nie obejmuje:
- dopłaty do pok. jednoosobowego – 150 zł
- kosztów realizacji programu: 155 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych
- wydatków własnych
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.